Deze Medline hoezenset is ontwikkeld voor volledige afdekking van een Siemens C-boog. Het gaat niet om een algemeen afdekdoek, maar om apparatuurafdekking met een specifieke pasvorm en toepassing. Daarmee valt dit product buiten de categorie losse steriele afdekdoeken zonder vaste vorm of opening. Voor gebruik in de OK of behandelkamer moet de afdekking passen bij het apparaat, de ingreep en het protocol dat op locatie geldt.
Een volledig bedekkende C-booghoes omsluit het toestel over meerdere zijden. Dat vraagt om een andere productkeuze dan een steriel laken of een afdekdoek voor patiënt of werkveld. Waar een steriel afdekdoek een algemeen veld afbakent, is deze hoes gericht op het afdekken van apparatuur met bewegende onderdelen. Zoek je juist losse steriele afdekdoeken, dan is Bekijk alle Steriele afdekdoeken de juiste categorie om mee te vergelijken.
Het verschil tussen een zelfklevend en niet-klevend afdekproduct speelt vooral bij afdekdoeken met een kleefrand of plakstrook. Bij een C-booghoes ligt de nadruk op pasvorm en volledige omsluiting van het apparaat, niet op plaatsing op de huid of directe afbakening van een snijgebied. Het product is daarom iets anders dan een afdekdoek met kleefrand, gatdoek of splitlaken. Voor die typeproducten zijn steriele gatdoeken, splitlakens en instrumentenvelden de logische alternatieven.
De verpakkingsgrootte is 20 stuks per set. Hoeveel hoezen per omdoos zitten en of elk exemplaar afzonderlijk steriel verpakt is, moet je per fabrikantdocumentatie controleren. Ook normering zoals EN 13795-1 kan alleen worden vermeld als dat expliciet in de actuele productspecificatie staat. Voor een correcte selectie tellen de afmetingen, de apparaatcompatibiliteit en de afdekfunctie zwaarder dan een algemene omschrijving.
In het brede aanbod afdekmateriaal is de scheidslijn tussen algemene afdekdoeken, instrumentafdekking en apparatuurhoezen belangrijk. Deze uitvoering hoort bij de laatste groep en is daarmee anders dan bijvoorbeeld apparatuurafdekking, extremiteitenlakens, universeelsets, incisiefolie, chirurgische jassen en OK-proceduretrays. Die vergelijking voorkomt dat een apparaatcover, een operatielaken en een los afdekdoek door elkaar worden gebruikt.
